Drony na Politechnice Gdańskiej
Bezzałogowy statek powietrzny zwany potocznie dronem to urządzenie, które zdobywa coraz większą popularność. Łatwość w dostępie i obsłudze tych urządzeń niesie ze sobą nowe wyzwania ale i możliwości. Politechnika Gdańska postanowiła wykorzystać ten moment i edukować studentów z obsługi dronów, do praktycznego ich wykorzystywania na kierunku: Techniki geodezyjne w inżynierii.
długość materiału: 3:49
Dynamiczny rozwój gospodarki morskiej powoduje stale rosnące zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu pomiarów przy budowie i remoncie jednostek pływających, konstrukcji morskich zwłaszcza w sektorze offshore, technologii podwodnych oraz korzystania z zasobów mórz i oceanów. W nurt tych oczekiwań wpisuje się kierunek ,,Techniki geodezyjne w inżynierii”. Dzięki gruntownej wiedzy z geodezji i metrologii wspartej znajomością współczesnych technik pomiarowych związanych z budową, eksploatacją i wyposażeniem jednostek pływających oraz konstrukcji offshore i podwodnych, a także umiejętnością posługiwania się współczesnymi systemami informacji przestrzennej, będziesz poszukiwanym pracownikiem największych firm w naszym regionie, a także koncernów międzynarodowych działających w tym obszarze.
Międzywydziałowe stacjonarne studia II stopnia na kierunku Techniki Geodezyjne w Inżynierii prowadzone są wspólnie przez dwa Wydziały Politechniki Gdańskiej: Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska i Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa.
Studia trwają trzy semestry. Po pierwszym semestrze opiekę nad studentami sprawują wydziały prowadzące poszczególne specjalności.
W ramach Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa kształcenie może być realizowane na następującej specjalności:
1. Technologie pomiarowe w oceanotechnice
W ramach wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska kształcenie może być realizowane na następującej specjalności:
2. SIP i teledetekcja w gospodarce morskiej