Boomerang: Jak zdobyć Dziki Zachód?

Prezentujemy zapis rozmowy z Michałem Wroczyńskim oraz Tomkiem Krupą z Fido Intelligence w ramach spotkania z cyklu Boomerang, które odbyło się 21 maja 2013, gdzie opowiadali o start-upowaniu w Dolinie Krzemowej i zdobywaniu wsparcia amerykańskich mentorów oraz funduszy Venture Capital.


Materiał autoryzowany 2.07.2013, długość:   59:58

Boomerang to cykl wideokonferencji transmitowanych do 10-ciu ośrodków naukowych w Polsce (szczegóły: http://top500innovators.org/index.php/boomerang). Dzięki transmisji dwukierunkowej każdy uczestnik spotkania ma możliwość zadania gościowi własnego pytania.

Boomerang to potkania z ludźmi nauki i biznesu, którzy opowiadają o swoich zawodowych doświadczeniach, firmach rozwijanych na bazie swoich pomysłów i instytucjach naukowo-badawczych, którymi są pracownikami lub z którymi współpracują. Spotkania są transmitowane na żywo do kilkunastu jednostek w całej Polsce jednocześnie: centrów transferu technologii, uczelni i instytutów naukowych. Pierwsza część spotkania jest zazwyczaj moderowana, natomiast druga pozostaje do dyspozycji uczestników.
Spotkania Boomerang to to okazja by spotkać i nawiązać kontakt z zarówno z doświadczonymi biznesmenami czy osobami zajmującymi się zawodowo transferem technologii ale i też tych, którzy jeszcze dopiero planują komercjalizację swojego pomysłu, studentów, pracowników naukowych.

Fido Intelligence to firma naukowo-badawcza – lider i ekspert w projektowaniu i budowaniu narzędzi służących do szeroko rozumianego przetwarzania języka naturalnego. Firma łączy w sobie różne dziedziny nauki: inżynierię lingwistyczną, matematykę, informatykę, fizykę kwantową oraz nauki poznawcze. Fido Intelligence prowadzi intensywną współpracę międzynarodową, m. in. z Oxford University oraz ze Stanford University w Dolinie Krzemowej, gdzie otworzono ich przedstawicielstwo.

Michał Wroczyński – wizjoner i innowator z powołania, humanista i umysł ścisły w jednym. Z wykształcenia lekarz i terapeuta poznawczo- behawioralny, „enterpreneur” współtworzący technologię rozumienia języka – natural language understanding – z ponad 10 letnim doświadczeniem. Michał jest założycielem i prezesem Fido intelligence, gdzie wdrażał innowacyjne rozwiązania w sektorze komercyjnym i publicznym, prowadził i komercjalizował projekty naukowo-badawcze oraz współtworzył przełomową technologię Language Decoder. Przecierając kolejne szlaki, jako jeden z pierwszych polskich start-upów, z sukcesem podbija Dolinę Krzemową.

Boomerang PG