XX Mistrzostwa Europy w klasie l’Equipe – L’EQUIPE EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Relacja z XX Mistrzostw Europy w klasie l’Equipe. Impreza zakończyła się sukcesem organizacyjnym oraz sportowym. Nastoletni zawodnicy postarali się by nie zabrakło emocjonującej walki na wodzie, oraz dobrej atmosfery w marinie Narodowego Centrum Żeglarstwa.


długość materiału:   5:19

Akwen Górek Zachodnich okazał się po raz kolejny wspaniałym miejscem organizacji regat o randze międzynarodowej, a ośrodki Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku oraz ZG AZS dzięki wspaniałej infrastrukturze i obsłudze zapewniły gościom wręcz komfortowe warunki.

Regatom towarzyszyła od początku wspaniała żeglarska aura. Rozegrano jedenaście z z dwunastu zaplanowanych wyścigów przy zróżnicowanej sile wiatru od 2 do 6ºB z kierunków N, NW, NE i S . Wysoka fala zmuszała młodych żeglarzy do dużego wysiłku, aby nie dopuścić żeglujących w ślizgu łódek do wywrotki.
Sędzia Główny regat, Cezariusz Piórczyk i Przewodniczący Jury Aron Botzer z Izraela podkreślili na zakończeniu mistrzostw wspaniałą atmosferę regat, wysoki poziom sportowy i czysta walkę. Większość sytuacji protestowych Yury rozstrzygało podczas wyścigów, a nieliczne protesty na brzegu.

Zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej przypadło Włochom: ABBRUZZESE ANDREA i SILVANO TATIANA z CIRCOLO NAUTICO LOANO
Drugie miejsce przypadło Francuzom: LAYUS BAPTISTE i RIOU MAIWENN z klubu E V TREBEURDEN.
Trzecie miejsce, mimo słabego wyniku w ostatnim wyścigu regat (18 miejsce) wywalczyła załoga Polaków: PSZCZOLKOWSKI KONRAD i JEDRASIK JAN z klubu Nauticus Olsztyn.

W klasyfikacji dziewcząt również do końca rywalizowano o zwycięstwo. Walkę o złoty medal rozgrywały Hiszpanki: PEREZ GOMEZ BEGONA i SOBRINO NURIA z klubów CENTRO IBERICO DE VELA i CN ALICANTE COS, oraz Włoszki: Barchi Benedetta i Leonelli Silvia z Circolo Nautico Loano.

 

WYNIKI REGAT:

Klasyfikacja ogólna:

1. Abbruzzese Andrea i Silvano Tatiana, Włochy – 20 pkt.
2. Layus Baptiste i Riou Maivenn, Francja – 21 pkt.
3. Pszczółkowski Konrad i Jędrasik Jan, Polska – 68 pkt.

Klasyfikacja dziewcząt:

1. Perez Gomez Begona i Sobrino Nuria , Hiszpania – 76 pkt.
2. Barchi Benedetta i Leonelli Silvia, Włochy – 81 pkt.
3. Secco Alice i Galvan Martina , Włochy – 100 pkt.

 

Puchar przechodni i flaga Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy l,Equipe została przekazana reprezentantom najlepszego klubu Circolo Nautico Loano.
Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy odbędą się we Włoszech.