Kategoria: CI TASK

Produkcje TV związane bezpośrednio z Centrum Informatycznym TASK

Szkolenie PRACE w CI TASK

Centrum Informatyczne TASK w ramach projektu PRACE zorganizowało jesienną szkołę: „Computational Fluid-Structure Interaction” także na:

LoRa – Internet Rzeczy

Internet Rzeczy znajduje zastosowanie w bardzo różnych dziedzinach jak choćby ochrona środowiska naturalnego, rolnictwo i hodowla, medycyna, inteligentne miasta, logistyka, przemysł. także na:

Projekt CD NIWA

Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji (CD NIWA) Politechniki Gdańskiej to projekt ukierunkowany na współdziałanie nauki z biznesem. także na:

Superkomputer Tryton 1,37 PFLOPS

Do uruchomionego niedawno w CI TASK w ramach projektu CD NIWA superkomputera TRYTON, dołączono kolejne serwery zakupione z projektu PLGrid Plus także na:

Nowy klaster obliczeniowy w CI TASK

Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej już w marcu tego roku uruchomi najszybszy klaster obliczeniowy w Polsce. Będzie on zwieńczeniem realizacji projektu Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji (CD NIWA). także na:

INFOBAZY 2014

Siódma Konferencja Naukowa INFOBAZY 2014 – Inspiracja, Integracja, Implementacja, odbędzie się w dniach 8 – 10 września 2014 w Gdańsku i Sopocie. także na:

Rozmowa z prof. Antonim Nowakowskim

Profesor Antoni Nowakowski jest jednym z założycieli Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej. Od początku lat 90 – tych, wraz z swoim zespołem, pracował nad stworzeniem i konsekwentnym rozbudowywaniem sieci. Jest świadkiem najważniejszych wydarzeń z historii TASKuContinue reading